ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی در بین عموم و متخصصان تعاریف متفاوتی دارد. به طور کلی هر سناریو شامل پیام تبلیغاتی که به صورت اجرایی با استفاده از متریال های صوتی و تصویری را تیزر می گویند و اداره، کنترل، برنامه ریزی و هدایت آنها توسط فرد یا افرادی که به آنها مدیران تیزر می گویند صورت می گیرد.

یکی از مهمترین عوامل در ساخت تیزر مخاطبان هستند که باید با شناخت مخاطبان و رفتار مصرف کننده بتوانند در تهیه و اداره تیزر با نگرش و بینشی مخاطب گرا حرکت کنند و در کمپین های تبلیغاتی با توجه به مخاطبان تیزرهای مناسب و اثربخشی را تهیه کنند.
برای داشتن مخاطبانی هدفمند مدیریت تیزر باید سیاستی مشخص را تعقیب کند تا بتواند با ارائه موضوعات مکمل در قالبهای متعدد ، موضوعات مختلف را در مخاطبان درونی کند. زمانی که یک تیزر به صورت آشفته و متضاد پخش شود تاثیر نامطلوب و معکوسی خواهد داشت.
انواع سفارش تیزر :

۱. اعمال انتخاب الگو مطابق با زمانبندی موجود

در این حالت، تیم تولید تیزر تیک۴ در کمترین زمان ممکن آماده ارائه خدمات بوده و بر اساس تصاویر، فیلم ها و متن مورد نظر سازمان سفارش دهنده، ویدئوی مورد نظر را تولید خواهد کرد.

۲. اعمال زمانبندی و هزینه های تولید

در این حالت، بر اساس میزان تغییرات سازمان سفارش دهنده در الگوی از پیش تعیین شده فیلم ها، به ویرایش الگوی حاضر خواهد پرداخت و در زمان مورد توافق طرفین، فیلم مورد نظر را تولید خواهد کرد.

۳. اعمال انتخاب الگو با زمانبندی جدید

در هر پروژه، بر اساس نوع الگوی مورد نظر سازمان سفارش دهنده و همچنین میزان تغییرات در الگو، زمانبندی و هزینه پروژه محاسبه و اعلام خواهد شد و پس از ایجاد توافق، پروژه اجرا می شود.
هر تیزر شامل دو ساختار است که ساختار اول آن شامل موارد زیر است:

تصویر ، حرکت ، نور ، صدا ، موسیقی ، دیالوگ، رنگ ، ترکیب بندی، شکل و ….

و اما ساختار دوم یک تیزر نیز بسیار مهم است که شامل موارد زیر می باشد:

خلاقیت و نوآوری ، سناریو، تکنیک اجرایی ، سبک و ….
هر یک از این بخش ها نقش مهمی را دریک تیزر بازی می کنند و اثر گذاری عمیقی بر روی یک تیزر دارند طراحان و کارگردانان تیک۴ همه این عوامل را بررسی و تجزیه و تحلیل می کنند تا بتوانند یک تیزر خوب و حرفه ای تهیه کنند.

موارد استفاده فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی

  • پخش فیلم ها در نمایشگاه ها
  • کنفرانس ها و سمینارها
  • پخش در سالن های انتظار و استراحت سازمان
  • پخش در رسانه های تصویری عمومی و تخصصی به منظور تبلیغات
  • استفاده از فیلم ها به عنوان کاتالوگ های الکترونیکی معرفی محصولات و خدمات سازمان
  • تولید فیلم به منظور ارائه گزارش عملکرد سازمان
  • پخش فیلم در مانیتورهای تبلیغاتی سطح شهرها
  • استفاده در هتل ها و تالارها
  • استفاده در فیلم های آموزشی