تجزیه تحلیل بازار کسب و کار اینترنتی نیازمند برنامه است. هر برنامه ی وب باید شامل توضیح روشنی درباره تقسیم بندی بازار، تمرکز بازار هدف و پیش بینی بازار  و همچنین شامل اطلاعات دقیقی در مورد هر یک از بخش های بازار هدف باشد.

تجزیه تحلیل بازار کسب و کار اینترنتی

برای ایجاد یک برنامه موثر بر اساس نیاز و ماهیت مشتریان، باید بتوانید به این سؤالات پاسخ دهید. تا تجزیه تحلیل بازار کسب و کار اینترنتی داشته باشید:

مشتریان چه کسانی هستند؟ کجا هستند؟ چه نیازی دارند؟ تصمیمات خرید خود را چگونه می گیرند؟ از کجا خرید می کنند؟ چگونه از طریق پیام های بازاریابی و فروش خود را به آنها می رسانید؟
بدون توجه به اینکه چه کسی ممکن است مشتری بالقوه شما باشد، دانستن پاسخ به این سوالات مهم است. این نیز درست است که یک سازمان غیر انتفاعی در بازار به دنبال تامین مالی، کمک های مالی و مشارکت داوطلبانه است.

تقسیم بندی مشتریان

تحقیقات خاص مربوط به این نوع تجزیه تحلیل بازار کسب و کار اینترنتی با آمار شروع می شود. که تعداد کل خانواده ها، کلاس های درس، کسب و کار ها و کارگران در بازار را در اختیار می گذارد. اینها موارد اصلی جمعیت شناسی شماست. آنچه که نیاز دارید بستگی به این دارد که  ایا میخواهید کسب و کارها،خانوارها یا افراد به عنوان گروه هدف اصلی شما باشند یا خیر.

در صورت امکان، باید بتوانید خانوارها را بر اساس میزان درآمد، کسب و کارها را بر اساس اندازه و کارگران را بر اساس نوع شغل، تحصیلات و عوامل دیگر تقسیم بندی کنید. آمار اشتغال می تواند اطلاعات اضافی مربوط به انواع کارگران و آموزش و پیشینه آنها را ارائه دهد. می توانید مشتریان هدف خود را بر اساس مشخصه های روانشناختی گروه بندی کنید. حالا به تقسیم بندی بازار استراتژیک رسیده اید که یکی از عناصر اصلی استراتژی بازاریابی است.

 

سبد خرید0
There are no products in the cart!