8 ایده برای استارت آپ ها در زمان کرونا ویروس

آیا شما یکی از آن شرکت‌های مبتکر و خلاق هستید که توانایی بسیار خوبی برای به دست آوردن بیشترین استفاده از منابع محدود دارید؟ پس، شما باید یک استارت آپ باشید و مانند بسیاری دیگر از حوزه های خود، احتمالا شما به خوبی با دانش فنی مسلح هستید، به جامعه اهمیت می‌دهید و بدون شک، شما آماده هستید که خیلی سریع با تغییرات سازگار شوید! به عبارت دیگر، دنیا بیش از هر زمان دیگری به شما احتیاج دارد.

درست است، ما نمی‌توانیم از این واقعیت غافل شویم که Corona virus در جوامع استارت آپ نیز صرفه جویی نکرده است. برعکس، بسیاری از بنیانگذاران استارت آپ در مورد عواقب ناشی از فشار و محدودیت‌های گسترده دلگیر هستند و به سختی قادر به ماندن در کنار هم و توانایی نگه داشتن کارمندان خود نیستند. اما، برای کسانی از شما که توانایی پرداخت آن را دارند، اگر قبلا این کار را نکرده‌اید، زمان آن فرا رسیده است که به همسالان خود بپیوندید تا به دولت‌ها برای مقابله با شرایط بی‌ سابقه‌ای که می‌تواند به راحتی به رکود خسارت آور منجر شود، کمک کنید. از طرف دیگر، اگر شما یکی از آن دسته از مبتدیان اولیه هستید که می‌خواهید اهداف را برآورده سازید یا بحران همه گیر، شما را به سختی زده است، هنوز جایی برای بازگشت به جامعه وجود دارد زیرا بودجه‌های مختلفی برای شروع فعالیت برای استارت آپ‌ها ارائه می‌شود. راه حل‌های به عنوان پاسخ به وضعیت اضطراری وجود دارد.

فراموش نکنید که بسیاری از این ایده‌ها همچنین می‌توانند به تولید منجر شوند و مردم راجع به شرکت و تخصص شما آگاهی پیدا کنند، بنابراین تلاشی که برای این کارهای خوب سرمایه گذاری کنید به احتمال زیاد دور هم خواهد بود و به شما نیز کمک خواهد کرد.

بنابراین، اگر شما علاقه مند به غوطه وری هستید و نه تنها به کارمندان، مشتریان و همکاران خود بلکه به کل دنیا نیز کمک خواهید کرد، در اینجا 8 ایده در مورد چگونگی استارت آپ ارائه شده است.

1. محصولات و خدمات رایگان ارائه دهید

حتی اگر به سرعت و به طور غیر منتظره پیش آمد، بحران در حال حاضر تاثیر عمده‌‌ای بر سلامت عمومی و اقتصاد داشته است. از شیرآلات چاپی سه بعدی برای نیاز به بیمارستان‌ها و خدمات رایگان برای حمایت از افراد آسیب دیده گرفته تا دوره‌ها و سکوهای مختلف یادگیری برای تسهیل کار از راه دور، شرکت‌های نوپا از صمیم قلب با ارائه خدمات و محصولات با تخفیف رایگان یا قابل ملاحظه‌ای به شما کمک کرده‌اند. اگر استارت آپ شما هر کاری که بتواند را ارائه می‌دهد یا از افرادی که به شدت تحت تاثیر بیماری همه گیر هستند و یا افرادی که در خانه می‌مانند حمایت کند تا زندگی خود را حفظ کنند و یا پشتیبانی کند این زمان مناسب برای دستیابی به موفقیت است.

2. روی راه حل های نوآورانه فناوری برای مبارزه با Corona virus کار کنید

اگر ایده‌ای برای تهیه ابزاری دارید که به هر طریق می‌تواند در مبارزه با ویروس COVID-19 کمک کند، پس هر چه سریعتر روی آن کار کنید. در حالی که بسیاری از شرکت‌ها برای کمک به موسسات از منابع خود استفاده می‌کنند، دولت‌ها و سازمان‌ها و نهادهای دیگری از جمله بودجه کمیسیون اروپا از این بودجه استفاده کرده‌اند. فقط سریع عمل کنید و به یاد داشته باشید که حتی یک برنامه ساده که شهروندان را ترغیب می‌کند تا راحت تر با شرایط تغییر یافته سازگار شوند، می‌تواند جهان را برای شخصی رقم بزند.

3. با انجمن استارت آپ کشور خود ارتباط برقرار کنید

بسیاری از جوامع فناوری و نوآوری اروپا برای دهه‌ها به عنوان الگوی به جهان خدمت کرده‌اند. اکنون زمان تقویت روابط بیش از هر زمان دیگری است و به طور جمعی برای حمایت از مدیریت بحران ابتکار عمل را آغاز می‌کنیم. به عنوان مثال، فقط استونی را انتخاب کنید، که جامعه فنی آن قبلا فعالیت‌های مختلفی با مقابله با آن انجام داده است. پرتغال همچنین صفحه‌ای را برای همکاری در اختیار شما قرار داده است. روش‌های بسیاری برای کمک به توسعه سریع و هوشمندانه و اجرای اقدامات لازم وجود دارد. بنابراین، تا آنجا که می‌توانید درگیر شوید و دیگران را در جامعه خود نیز به این کار تشویق کنید.

4. سازماندهی یا شرکت در هکاتون (حتی اگر از راه دور!)

این راه آسفالت شده است و بسیاری از راه حل‌های نوآورانه که در نتیجه هکرهای نخبه سازمان یافته به روز که، علیه Corona virus ایجاد شده اند، اکنون در راه توسعه و اجرای آن‌ها هستند. آیا هک در کشور شما اجرا می‌شوند؟ اگر چنین است، فقط وارد چالش شوید و شرکت کنید. اگر این‌گونه نباشد، شما می‌توانید اولین کسی باشید که یکی را آغاز کرده یا حتی سازمان می‌دهید. به عنوان مثال، آیا می‌توانید به نوعی ابداع کنید تا افراد جامعه محلی خود را به صورت داوطلبانه و پشتیبانی از سالمندان بسیج کنند؟ بسیاری از محصولات انقلابی در این رویدادها به پا کردند و اکنون ما به شدت نیاز به تعداد بیشتری از آن‌ها داریم تا نه تنها با شرایط اضطراری نجنگیم بلکه به طور موثر دوره پس از بحران را اداره می‌کنیم و از انزوا و تنهایی بیشتر جلوگیری می‌کنیم.

5. میزبان وبینارهای آنلاین رایگان، پادکست ها یا جلسات پرسش و پاسخ

با توجه به آخرین تحولات، بسیاری از برگزار کنندگان رویداد در حال تغییر همایش‌های خود به صورت آنلاین هستند. تا زمانی که همه در خانه خواهیم بود. بنابراین، فقط با استفاده از تیم خود یا شاید با متخصصان سایر استارت آپ‌ها، به گروه بپیوندید و مستقیما بروید چه این که تنها باشد و چه تیمی تنها باشد. رویداد آنلاین، وبینار، پادکست، ویدئوی YouTube، پرسش و پاسخ، هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید، اما اطمینان حاصل کنید که بر اساس تخصص خود مشاوره بگیرید و به مردم کمک کنید تا انگیزه خود را حفظ کنند.

6. مربیان تیم‌های مرحله قبل را در برنامه‌های شتاب یا رشد قرار می‌دهند

خوشبختانه، تعداد فزاینده‌ای از برنامه‌های رایگان وجود دارد که هدف اصلی آن نقشه برداری از مسیرها برای کاهش آسیب‌های سیستمی است. بنیانگذاران استارت آپ ممکن است نقش مهمی در پاسخ سریع به چنین چالش‌هایی داشته باشند و به شما امکان می‌دهند از آن دسته از مراحل اولیه و شکننده تر که از طوفان استفاده می‌کنند، حمایت کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که در اینترنت به جستجوی برنامه ای بپردازید که بتواند در زمینه تخصص شما از مربیگری استقبال کند.

7. توصیه‎های خود را در مورد کار از راه دور ارائه دهید

به عنوان عضو یک استارت آپ، احتمالا شما با مفهوم «کار از خانه» بسیار خوب آشنا هستید. این را بخاطر بسپار که میلیون‌ها نفر روز اول کار خود را از راه دور انجام داده اند. اوضاع تازه ایجاد شده، هزاران مدیر را انتخاب نکرده اند جز هدایت تیم‌هایشان به صورت آنلاین و کاملا آماده. برای پرداختن به یک کمک، می‌توانید نکاتی را در یک وبلاگ، ارسال لینکدین، ​​وبینار یا حتی بهتر، افراد را ترغیب به برقراری ارتباط کنید.

8 ایده برای استارت آپ ها در زمان کرونا ویروس

8. مشاوره به SME ها در زمینه دیجیتال سازی و اتوماسیون ارائه دهید

اگر میلیون‌ها نفر از مردم روز اول کار خود را از خانه انجام داده‌اند، تصور کنید که تا دو هفته پیش چند SME قصد تغییر دیجیتالی را نداشتند. عدم توانایی بیرون رفتن، نیاز به اتوماسیون بسیاری از فرایندها را به وجود آورده است، در نتیجه بسیاری از شرکت‌های متوسط ​​و کوچک به دنبال روش‌های جدید و مدل‌های تجاری هستند. از کمک به استارت آپ فروشگاه‌های آنلاین، اجرای برنامه‌های بازاریابی، اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی، جمع آوری داده‌های IoT، مشاوره در مورد ابزارهای IT مورد نیاز، ورودی شما می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 

انتخاب باشماست. اما، به یاد داشته باشید، این لحظه‌ای است که همه ما باید قدم برداریم و یک تاثیر اجتماعی واقعی ایجاد کنیم. اگر هیچ چیز دیگری نیست، فقط در جایی که می‌توانید راهنمایی و مشاوره کنید. با قرار دادن یک مثال مثبت، سایر نوآوری‌ها نیز به فعالیت تشویق می‌شوند و با همکاری مشترک سریع‌تر با آینده نامشخص خود سازگار خواهیم شد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید0
There are no products in the cart!