معرفی بلوبانک | بررسی استارت آپ بلوبانک

بلوبانک بانکی تماما دیجیتالی می باشد که زیر نظر بانک سامان فعالیت می‌کند. که به بلوبانک عنوان نئو بانک سامان را داده اند. امروز از سری مقالات استارت آپ تیک4 قصد داریم شما را بیشتر با معرفی بلوبانک و نحوه افتتاح حساب بلوبانک آشنا کنیم.

معرفی بلوبانک

معرفی استارت آپ بلوبانک:

بلوبانک یکی از استارت آپ های موفق حوزه بانکداری می باشد که همه کارها و نیازهای کاربران و مشتریان خود را با استفاده از اپلیکیشن بلوبانک برطرف می سازد. این استارت آپ در روزهای پایانی سال 1398 در زمانی که کرونا در ایران شیوع پیدا کرده بود، فعالیت خود را آغاز کرد و کاربران خود را توانست به راحتی بدون مراجعه حضوری به بانک و فرایندهای کاغذی افتتاح حساب بی نیاز نماید.

امکانات بلوبانک:

بلوبانک امکانات متنوعی را به کاربران خود می دهد، این امکانات مواردی همچون پرداخت قبوض، انتقال پول به روش های مختلف، خرید اینترنتی و … می باشد، این بانک دیجیتال امکانات متنوع دیگری هم دارند که در ادامه مطلب معرفی بلوبانک به آنها خواهیم پرداخت:

  • مسدودکردن کارت با اپلیکیشن بلوبانک به صورت فوری:

گاهی مواقع پیش می آید که شما کارت خود را گم می کنید، در این شرایط لازم است که سریعاً کارت خود را مسدود نمایید تا کسی دیگر نتواند از کارت شما استفاده کند. بلوبانک در اپلیکیشن خود این شرایط را مهیا کرده است که هرزمان که دلتان بخواهد بتوانید به صورت فوری کارت خود را مسدود کنید.

  • ایجاد باکس پس انداز:

در این امکان از سری امکانات نئوبانک سامان شما می توانید باکسی را برای خود بسازید که بتوانید از روش رند و رندتر خرد خرد در باکس خود پس انداره کنید. این روش یکی از جالب ترین امکانات بلو بانک می باشد زیرا شما در زمانی می خواهید به طور مثال 90 هزار تومان کارت به کارت کنید بلو بانک از حساب شما به طور مثال 100 هزار تومان از حساب شما کم می کند و با توجه به انتخاب یکی از روش های رند و رند تر مابقی پول کم شده را برای شما در باکس ایجاد شده شما قرار خواهد داد تا به این روش بتوانید برای خود پس اندازه کنید.

که اگر بخواهیم توضیح بیشتر در مورد این امکان بدهیم، این است اگر شما امکان رند را انتخاب نمایید تا پنج هزار تومان در هر پرداخت برای شما پس انداره خواهد کرد، ولی اگر امکان رندتر را انتخاب نمایید بلوبانک تا ده هزار تومان در هر پرداخت برای شما پس انداز خواهد کرد.

  • امکان گذاشتن رمز تراکنش:

شما در این امکان می توانید برای هر تراکنش یک رمز تراکنش انتخاب نمایید که به طور مثال برای کارت به کارت کردن مبلغی قبل از پرداخت وجه اپلیکیشن از شما یک رمز چهار رقمی که از پیش تعیین کردید را می خواهد تا شما بتوانید قبل پرداخت آن رمز را وارد نمایید برای فعال سازی این امکان باید مطابق تصویر زیر عمل کنید.

 

نحوه افتتاح حساب در بلوبانک:

در ادامه معرفی بلوبانک به شما خواهیم گفت چگونه می توانید در بلو بانک حساب افتتاح کنید، ابتدا برای افتتاح حساب در بلوبانک می بایست اپلیکیشن بلو بانک را از طریق سایت بلو بانک دانلود نمایید که شما با کلیک بر روی لینک می توانید به لندینگ دانلود بلوبانک منتقل شوید.

پس از نصب شما باید همان ابتدا اقدام به افتتاح حساب کنید که برای شروع می بایست بر روی دکمه شروع کلیک نمایید. مطابق تصویر زیر:

نحوه افتتاح حساب بلوبانک

سپس شما به مرحله اول افتتاح حساب بلوبانک منتقل خواهید شد که در این قسمت شما باید تنظیمات کاربری بلوبانک را ثبت نمایید توجه داشته باشید ابتدا در پایین صفحه اپ می بایست دکمه پذیرش قوانین و مقررات را فعال نمایید:

نحوه افتتاح حساب بلوبانک

در مرحله بعد از پذیرش قوانین و مقررات می بایست شماره خود را وارد نمایید که پس از وارد نمودن شماره خود یک پیامک برای شما ارسال خواهد شد:

نحوه افتتاح حساب بلوبانک

پس از وارد نمودن شماره همراه و کد ارسالی شما می توانید کد معرف را وارد نمایید، اگر کد معرفی ندارید و خودتان با بلو بانک آشنا شدید کافیست فقط روی دکمه آبی رنگ پایین صفحه اپلیکیشن کلیک کنید:

 

کد معرف بلو بانک

در مرحله بعدی شما باید کد ملی خود را وارد نمایید:

کد معرف بلو بانک

سپس پس از وارد نمودن کد ملی خود در مرحله بعدی اپلیکیشن بلو بانک از شما تاریخ تولد شما را می خواهد:

نحوه افتتاح حساب بلوبانک

حال زمان این هست که شما پس از وارد نمودن تاریخ تولد خود، یک نام کاربری دلخواه خود را انتخاب نمایید:

نحوه افتتاح حساب بلوبانک

پس از انتخاب نام کاربری دلخواه خود، شما می بایست یک رمز برای خود مشخص نمایید دقت داشته باشید که می بایست شما یک حروف بزرگ باشد و حداقل 8 کاراکتر داشته باشد:

رمز عبور بلوبانک

پس از انتخاب رمز شما می توانید برای ورود به اپلیکیشن با تشخیص چهره خود را وارد اپلیکیشن بلو بانک شوید:

نحوه افتتاح حساب

پس از انجام مراحل بالا شما به مرحله ارسال و اسکن مدارک منتقل خواهید شد که برای این کار روی دکمه ادامه پایین صفحه کلیک نمایید:

نحوه افتتاح حساب بلوبانک

پس از انتقال به صفحه اسکن مدارک شما باید یکی از مراحل که در تصویر می بینید را انتخاب کنید که بهترین و آسان ترین راه روی گزینه کارت ملی هوشمند دارم انتخاب کنید:

نحوه افتتاح حساب

پس از انتخاب این روش برای شما یک صفحه برای اسکن کارت ملی باز خواهد شد که شما باید از پشت و رو کارت ملی خود اسکن بگیرید:

اسکن کارت ملی در بلوبانک

که پس از اسکن کارت ملی صفحه ایی مطابق به تصویر زیر برای شما باز خواهد شد که شما باید روی دکمه  بزنید تا به مرحله بعدی منتقل شوید:

اسکن کارت ملی

در مرحله بعد شما باید ویدیویی بگیرید و متنی که در تصویر مشاهده می کنید را بگویید و برای بلوبانک بفرستید تا کارشناسان بلو بانک شما را احراز هویت کنند:

اسکن کارت ملی در بلوبانک

و در آخر پس از چند دقیقه کارشناسان بلو بانک ویدیویی ارسالی شما را با کارت ملی که اسکن کردید مطابقت می دهند و حساب شما باز خواهد شد:

نحوه افتتاح حساب

دریافت کارت بلوبانک:

پس از افتتاح حساب شما می بایست درخواست دریافت کارت بلوبانک بدهید و  برای این کار کافی است رنک کارت خود را بین رنگ های آبی، قرمز و سبز انتخاب نمایید:

دریافت کارت بلوبانک

پس از انتخاب رنگ کارت بلوبانک خود شما باید اطلاعات پستی و آدرسی که می خواهید کارت را دریافت کنید را وارد نمایید:

استارت آپ

بلوبانک مشکی:

بلو بانک مشکی مختص مشتریان خاص این بانک می باشد که امکانات متنوعی به آن ها از جمله: تسهیلات احتیاجات ضروری، صندوق امانات با اولویت تخصیص بالا، خدمات تشریفات فرودگاهی و ترانسفر و … را می دهد. با استفاده از بلوبانک مشکب علاوه بر استفاده از مزایای فوق‌ می‌توانید تراکنش‌های مالی روزمره بانکی خود را نیز انجام دهید. لازم به ذکر است که مدت اعتبار این کار دو ساله می باشد.

امیداوریم از مقاله معرفی استارت آپ بلوبانک بهره کافی را برده باشید و به راحتی بتوانید در نئو بانک سامان افتتاح حساب کنید. شما می توانید از قسمت دیدگاه ها باما در ارتباط باشید.

سوالات متداول معرفی بلوبانک | بررسی استارت آپ بلوبانک

بلوبانک چیست؟

بلوبانک یکی از استارت آپ های موفق حوزه بانکداری می باشد که همه کارها و نیازهای کاربران و مشتریان خود را با استفاده از اپلیکیشن بلوبانک برطرف می سازد. این استارت آپ در روزهای پایانی سال 1398 در زمانی که کرونا در ایران شیوع پیدا کرده بود، فعالیت خود را آغاز کرد و کاربران خود را توانست به راحتی بدون مراجعه حضوری به بانک و فرایندهای کاغذی افتتاح حساب بی نیاز نماید.

امکانات بلوبانک

  • مسدودکردن کارت با اپلیکیشن بلوبانک به صورت فوری
  • ایجاد باکس پس انداز
  • امکان گذاشتن رمز تراکنش

بلوبانک مشکی چگونه دریافت کنیم؟

بلو بانک مشکی مختص مشتریان خاص این بانک می باشد که امکانات متنوعی به آن ها از جمله: تسهیلات احتیاجات ضروری، صندوق امانات با اولویت تخصیص بالا، خدمات تشریفات فرودگاهی و ترانسفر و ... را می دهد. با استفاده از بلوبانک مشکب علاوه بر استفاده از مزایای فوق‌ می‌توانید تراکنش‌های مالی روزمره بانکی خود را نیز انجام دهید. لازم به ذکر است که مدت اعتبار این کار دو ساله می باشد.
5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید0
There are no products in the cart!