مدیریت قرارداد در استارت آپ

مدیریت قرارداد در استارت آپ

مدیریت قرارداد برای استارت آپ

در اکثر اوقات، یافتن استارت آپ جدید در اجرای فرآیندهای مناسب مدیریت قرارداد کار دشوار است. صرف نظر از میزان مشاغل کوچک یا بزرگ شما، لازم به ذکر است که پیروی از مراحل صحیح مدیریت قرارداد برای رشد کسب‌وکار بسیار مهم است. در این پست، ما در مورد فرآیندهای مدیریت قرارداد برای نوآوری کسب‌وکار، اهمیت و مزایای آن و اینکه چه کاری می‌توانید برای اجرای سریع این کار به عنوان یک راه اندازی جدید انجام دهید، بحث خواهیم کرد.

مدیریت قرارداد خوب چیست؟

به عبارت ساده، مدیریت مناسب قرارداد شامل توانایی کنترل هزینه‌های شما، تولید حداکثر ارزش از توافق نامه‌های قرارداد خود و به حداقل رساندن ریسک‌های تجاری است. شما در این قرارداد موافقت خواهید کرد که برای کسب‌وکارهای نوپا ضروری و سودمند باشید، همانطور که برای مشاغل بزرگ نیز وجود دارد، زیرا آنها در مسیر رشد کسب‌وکار قرار دارند.

مدیریت قرارداد شامل مدیریت همه چیز درباره قراردادها از طریق فروشندگان، مشتریان، شرکای تجاری یا کارمندان است. بنابراین، برای اینکه استارت آپ شما فرهنگ و انضباط خوبی در رابطه با قراردادها داشته باشد، باید حداقل موارد زیر را دارا باشید:

  • سیستم یا مخزن مرکزی که شامل کلیه اسناد و داده‌های قرارداد شما برای هر یک از طرف‌های تجاری مرتبط است.
  • سیستمی که به شما کمک می‌کند تا در مورد اقدامات حساس و تاریخ‌های مربوط به قرارداد آنها با شما، به طرف های مناسب خود یادآوری کنید.
  • راهی برای پیگیری، ثبت و یادآوری مداوم به طرف‌های مناسب در مورد تعهدات، انطباقات و تعهدات مربوط به قراردادشان با شما.

چرا شرکت های استارت آپ اغلب از اجرای مدیریت قرارداد غافل می‌شوند؟

اگر از ابتدا از قبل مشاغل خود را پرورش داده‌اید یا در حال انجام این کار هستید، چالش‌هایی را که اغلب برای استارت آپ وجود دارد درک خواهید کرد. ذاتا با توجه به ماهیت داشتن منابع محدود برای مقابله با بسیاری از مشکلات و مطالبات جدید که بطور مداوم بروز می‌کند، استارت آپ ها هرج و مرج می‌شوند.

با توجه به این موضوع، شرکت‌های استارت آپ می‌توانند برخی از بخش‌های تجاری خود را نادیده بگیرند تا اینکه در هنگام تمرکز بر روی موضوعات به ظاهر مهم، نیاز به صحبت کردن با آن‌ها وجود داشته باشد. بنابراین، شرکت‌های استارت آپ اغلب خود را با مدیریت قرارداد کنار می‌گذارند؛ چرا که اولویت‌های رقابتی با بودجه محدود و منابع مدیریتی وجود دارد .

با توجه به وضعیت موجود، مدیریت قرارداد معمولا آخرین فعالیت است تا به این باور برسد که تاثیر منفی بی‌توجهی آن در اغلب شرایط کم‌تر قابل‌توجه است .

اگرچه این ممکن است صحیح به نظر برسد زیرا نظارت دستی می‌تواند با تعداد کمی از قراردادها انجام شود اما با این حال، این تعداد بیشتر برای مبتدیانی که از این روند تجارت غفلت می‌کنند، به سرعت افزایش می‌یابد.

موارد موجود بدون اینکه شرکت متوجه شود که مراحل دستی را پشت سر گذاشته است، تجدید می‌شوند. در این مرحله، ممکن است خودتان سوال کنید که چرا چیزها به طور ناگهانی از محل کار خود خارج می‌شوند.

با واقعیت چالش‌های ناشی از این حل و فصل، متوجه خواهید شد که تلاش برای حل مشکلات ایجاد شده با غفلت از مدیریت صحیح قراردادهای تجاری، هزینه و زمان بیشتری را برای شما صرفه جویی می‌کند، اجرای مدیریت خوب قرارداد از ابتدا .

چرا باید فرایندهای مدیریت قرارداد را برای استارت آپ خود پیاده سازی کنید؟

مهمترین هدف در ذهن هر صاحب مشاغل نوپا رشد است. عدم مدیریت صحیح قرارداد می‌تواند یکی از مهمترین عیب‌های این هدف باشد. تحقیقات انجام شده توسط انجمن بین المللی مدیریت قرارداد و بازرگانی (IACCM) نشان می‌دهد که مدیریت خوب قرارداد می‌تواند 9٪ از درآمد سالانه خود را افزایش دهد.

این همچنین بدان معنی است که مشاغل غافل از اجرای صحیح فرآیند مدیریت قرارداد می‌توانند 9٪ از درآمد سالانه خود را از دست دهند.

نه درصد افزایش یا از دست دادن درآمد ممکن است برای شروع کار با افزایش 100 درصدی قابل توجه تر باشد. با این حال، اهمیت چنین درصد افزایش یا ضرر با رشد تجارت بسیار زیاد می‌شود.

مدیریت قرارداد در استارت آپ

اجرای فرایندهای مدیریت قرارداد با توجه به مزایای بی‌شماری که دارند مانند:

جذب سرمایه گذاران: وقتی سابقه‌ای مناسب از قراردادهای خود، ارزش ها و تعهدات آنها و سایر اطلاعات مورد نیاز دارید، ارزیابی سرمایه گذاران بالقوه آسان تر از این شرکت و سرمایه گذاری دقیق در آن می‌باشد.

تمدید قرارداد: با اسناد قرارداد بطور کافی مدیریت و پشتیبانی می‌شود که با بررسی به موقع عملکرد قرارداد، آنها می‌توانند هنگام تمدید قراردادهای بعدی مذاکره کنند.

کاهش ریسک در تجارت: با مدیریت صحیح قراردادها، ریسک‌های تجاری که می‌توانند یک استارتاپ را نابود کنند، کاهش می‌یابد.

تحقق مزایای قرارداد: بیشتر اوقات، کمتر از 50٪ از مزایای قرارداد مذاکره به دلیل تغییر سریع در اولویت‌ها و محدود شدن منابع انسانی برای استارت آپ

ها تحقق می‌یابد. با این حال، با مدیریت صحیح کل پروسه قرارداد، اقدامات به موقع و پیگیری این مزایا خواسته می‌شود.

راه اندازی مشاغل با فرآیندهای پیمانکاری درست مدیریت شده، چشم انداز کوتاه مدت و میان مدت خود را بهبود می‌بخشد و زمینه‌ای برای آینده تثبیت شده و جذب سرمایه گذاران بالقوه خواهد داشت.

چگونه به طور مناسب قراردادهای خود را برای تجارت مبتدی خود مدیریت کنید؟

بهترین راه برای مدیریت صحیح قراردادهای شما استفاده از سیستم عامل های هوشمند و مدرن خواهد بود که به شما امکان می‌دهد از بیشترین وقت و منابع محدود خود برای کاهش ریسک‌های تجاری و به حداکثر رساندن سود و شانس رشد استفاده کنید.

IntelliContract نرم افزاری است که برای کلیه قراردادهای شما در هر فرآیند قرارداد می‌تواند فضای امن و متمرکز در ابر را برای شما فراهم کند. این یک راه حل مدیریتی است که به شما امکان می‌دهد زمینه‌ها و چیدمان‌های سفارشی را برای ذخیره و گزارش داده برای هر قرارداد با گزینه‌هایی برای بارگذاری اسناد، واردات داده‌ها از قراردادهای فله، افراد یا شرکت‌ها از طریق یک صفحه گسترده ایجاد کنید.

با استفاده از Intellicontract، قراردادهای شما به راحتی با یک کلیک ساده یک دکمه می‌توانند ایجاد، ویرایش، حذف یا بایگانی شوند. شما می‌توانید به سرعت و حتی از طریق دستگاه تلفن همراه متمرکز کننده روند قرارداد برای همه افراد با دسترسی به حق دسترسی از هر نقطه از جهان، گردش کار تایید قرارداد خود را بطور سریع ایجاد کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه این ابزار سیستم هشدار است. با تنظیم چرخه زندگی پیمانکاری خود با این ابزار، می‌توانید هشدارهای یک بار یا تکرار نامحدود را برای تاریخ‌های خاص ایجاد کنید که آنها را با یک نقطه عطف خاص مرتبط می‌کند.

این ویژگی به شما کمک می‌کند تا با هشدارهایی که باعث میشود اقدامات به موقع برای پیگیری این مزایا انجام شود، از مزایای هر قرارداد حداکثر استفاده کنید.

در پایان، یک قرارداد در مورد عملکرد است. بنابراین، استفاده از Intellicontract بهترین راه برای مدیریت قراردادهای شما برای عملکرد بهتر است.

این برای شروع کار بسیار مهم است زیرا به شما کمک می‌کند تا ضمن کاهش هزینه های عملیاتی، زمان چرخه قرارداد را تسریع کنید، بینش در مورد وضعیت قرارداد خود، کاهش خطر انقضاء از دست رفته، به حداقل رساندن تاخیر در انجام کارهای تصویب قرارداد و به حداکثر رساندن سرمایه گذاری خود.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید0
There are no products in the cart!