معرفی استارت آپ تیکا آموزش زبان آنلاین

یادگیری زبان همیشه بهانه های خاص خود را به همراه دارد از دوری مسیر بگیر تا شلوغی کلاس ها و نداشتن وقت کافی، اما با وجود استارت آپ تیکا دیگر نباید جای برای نگرانی باقی گذاشت با این مقاله از سری مقالات تیک4 با‌‌‌‌ ما همراه باشید

اپلیکیشن تیکا

درباره استارت آپ آموزش زبان تیکا

همانطور که در بالا ذکر شد ما همیشه برای یادگیری زبان بهانه های بسیاری از جمله نداشتن وقت و دوری مسیر وقت کافی را داریم اما تیکا شما را از تمام این بهانه ها معاف می کند
تیکا با آموزش آنلاین زبان و یادگیری زبان با هر بودجه ای و با افزودن بخش های مختلفی در این استارت آپ نوعی نگرش متفاوت را در بحث یادگیری زبان در ایران را بوجود آورده.

بخش های مختلف استارت آپ تیکا

این نرم افزار برای آموزش زبان انگلیسی بخش‌های مختلفی دارد: کالج، فلش کارت، موزیک، ویدیو، داستان کوتاه، اینفوگرافی شو و انگلیسی در سفر. این بخش‌ها را به راحتی می‌توانید در صفحه‌ی اول اپلیکیشن مشاهده کنید. هر زمان که بخواهید از روش‌های آموزش هر بخش آگاه شوید کافیست روی آن بزنید و توضیحات مختصر و مفید تیکا را مطالعه کنید.
در صفحه‌ی اول این نرم افزار و در پایین صفحه با سه بخش مختلف رو‌به‌رو می‌شوید: پروفایل، خانه و برنامه‌ روزانه. شما در بخش پروفایل می‌توانید اطلاعات شخصی خود را در اختیار تیکا قرار دهید. در قسمت برنامه‌ی روزانه امکان تنظیم کردن زمان‌هایی خاص برای آموزش زبان انگلیسی را دارید. این بخش یکی از بخش‌های منحصر به فرد تیکا می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن تیکا

استارت آپ تیکا

تنظیم ساعت کلاس‌های زبان انگلیسی و مدت زمان هر کلاس در اپلیکیشن تیکا

با ورود به بخش برنامه‌ی روزانه، شما می‌توانید از اپلیکیشن تیکا بخواهید که هر روز چه ساعتی با شما زبان کار کند. موضوع جالب دیگری که می توان ذکر کرد، امکان تنظیم زمان برای آموزش است. به این صورت که شما به اپلیکیشن تیکا می‌گویید که هر روز می‌خواهید چه مدت زبان کار کنید. این زمان می‌تواند از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد.
بعد از تنظیم ساعت، هر زمان که وقتش برسد تیکا شما را از زمان شروع کلاس با خبر می‌کند. با فشردن روی اعلان تیکا در تلفن همراه خود با پیشنهاد‌های نرم افزار رو به رو خواهید شد و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی با استفاده از موسیقی

یکی از روش‌های جذاب استارت آپ تیکا در آموزش زبان انگلیسی استفاده از موسیقیست. در این استارتاپ بعد از ورود به بخش موزیک، با صفحه‌ای رو به رو می‌شوید که به شما مجموعه‌ای از آهنگ‌های معروف را معرفی می‌کند. کافیه یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا اجرا شود.
در این بخش، متنی که توسط خواننده اجرا می‌شود در تصویر قابل مشاهده است و در کنار متن اصلی به زبان انگلیسی، می‌توانید ترجمه‌ی آن به زبان فارسی را مشاهده کنید. علاوه بر این، قسمت دیگری به جز زیرنویس در این اپلیکیشن تعبیه شده که لغات نام دارد. تیکا سعی کرده برخی از لغات مهم هر آهنگ را همراه با معنی آن در این بخش آماده کند.

داستان‌های سطح بندی شده انگلیسی

تیکا به خوبی از اهمیت درک متن در آموزش زبان انگلیسی مطلع است و به همین منظور بخشی به نام داستان کوتاه را ایجاد کرده. در این بخش داستانی کوتاه با توجه به سطح زبانی که انتخاب می‌کنید (سطح زبان مبتدی، متوسط و پیشرفته) در اختیارتان قرار می‌گیرد و می‌توانید به مطالعه‌ی آن بپردازید. در قسمت داستان کوتاه‌ هم در بخشی جداگانه لغات مهم هر داستان مشخص شده که می‌توانید از آن استفاده کنید.
بسیاری از زبان آموزان دوست دارند روی مهارت مکالمه و شنیداری تمرکز کنند و خواندن را در این زمینه مفید نمی‌دانند، اما گوش دادن و تکرار کردن جملات انگلیسی با تلفظ صحیح برای یادگیری هر سه مهارت بسیار مفید است. شما می‌توانید با انتخاب بین دو گزینه‌ی سرعت معمولی یا آهسته سرعت خواندن داستان را هم تنظیم کنید

اینفوگرافی شو، از بخش های پرطرفدار آموزش زبان عمومی اپلیکیشن استارت آپ تیکا

بخش ویدیویی اینفوگرافی شو، مهارت گوش دادن و دانش عمومی شما را به چالش میکشد تا در کنار تقویت حس تفکر و تحلیل، بیشتر با زبان انگلیسی علمی رایج در رسانه ها آشنا شوید. این ویدیوها موضوعاتی را در برمیگیرند که برای همه کاربران جذابیت دارد، از جمله مقایسه افراد مشهور، کشورهای مختلف، حیوانات و … میتوانند دایره لغات و اطلاعات عمومی شما بسیار بهبود ببخشند. در قسمت زیرنویس هوشمند این بخش هم مانند سایر بخش های ویدیویی، میتوانید با لمس هر لغت معنای آن را در دیکشنری زبان انگلیسی تیکا مشاهده کنید. به علاوه میتوانید با انتخاب گزینه لغات درس از بالای زیرنویس، کلمات مهم هر ویدیو را مرور کنید

ویدئو های سرگرم کننده

دیدن فیلم به زبان انگلیسی یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی ست و فرآیند یادگیری را تسهیل می کند.اما آیا فیلم دیدن به تنهایی باعث تقویت زبان انگلیسی می شود؟پاسخ اینجاست که فیلم و ویدئو یکی از مهمترین منابع کمک آموزشی برای تقویت زبان است.فیلم سرشار از مکالمه های دنیای واقعی ست که به تقویت مهارت listening ما بسیار کمک می کند.جذابیت و سرگرمی فیلم باعث می شود از یادگیری زبان لذت ببرید و بدون خستگی زمان بیشتری را برای آموزش صرف کنید.

موزیک برای تقویت انگلیسی

ترانه ها و موسیقی های مختلف معمولا شامل تعداد زیادی عبارت ،لغت و اصطلاح های آموزشی زبان انگلیسی هستند و ما را با زبان روزمره و کاربردی آشنا خواهد کرد.تحقیقات نشان می دهد که یادگیری زبان با موسیقی به تقویت و آموختن بهتر لغات و یادگیری گرامر و املا کمک زیادی می کند و همینطور به گسترش دایره لغات و افزایش مهارت شنیداری کمک می کند.شما در تیکا می توانید با دیدن زیرنویس فارسی و انگلیسی بصورت همزمان با جملاتی که در موزیک گفته می شود آشنا شوید و لغات جدید را با معنی فارسیش در فلش کارت تیکا ذخیره کنید.

انگلیسی با افراد مشهور

یکی از راه های افزایش دایره لغات و مهارت شنیداری، گوش دادن و خواندن جملات انگیزشی ست که از افراد مشهور و موفق نقل شده است. خواندن جملات انگیزشی آموزشی همیشه دلنشین است. بدون شک درس های زیادی در این جملات انگیزشی قرار دارد.در ویدئوهای تنظیم شده از افراد مشهور جملات زیبا و پرمعنی در موفقیت و انگیزه قرار دارد که باعث می شوند که روزها و هفته های سخت را براحتی و با باورهای عمیق پشت سر گذاشته و شجاعت دنبال کردن اهداف و رسیدن به رویاهایشان داشتند را سر لوحه کار خود قرار دهیم.

دیکشنری

دیکشنری یکی از اصلی ترین نیازهای کسانی ست که با زبان ها و متون آموزشی خارجی سر و کار دارند.دیکشنری آموزشی تیکا با استفاده از منابع معتبر تهیه شده و برای استفاده در اختیار عموم قرار گرفته است. دیکشنری آفلاین آموزشی تیکا به هر دو صورت انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی می باشد که براحتی در اپلیکیشن آموزش زبان تیکا در دسترس قرار گرفته است. استارت آپ تیکا می توان گفت تلاش زیادی بر روی نحوه فعالیت خود و ارائه خدمات به جامعه کرده است.

داستان کوتاه

در این بخش داستان های کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی برای زبان آموزان با سطح مختلف مبتدی و متوسط و پیشرفته فراهم شده است. خواندن داستان کوتاه انگلیسی با ترجمه آن می تواند کمک شایانی در این زمینه باشد. این داستان ها به همراه فایل صوتی با دو شیوهگفتار آهسته و معمولی آورده شده است که این داستان های می تواند به تقویت مهارت Listining کمک کند.

504 لغت ضروری

کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی، یکی از محبوبترین کتاب‌های موجود در زمینه آموزش واژگان زبان انگلیسی در سطح متوسط است که مورد تایید صاحب نظر و استاد های آموزش زبان قرار گرفته است و از منابع معروف کنکورها و آزمون های بین المللی است. 504 شامل 42 درس است که در هر درس به معرفی 12 کلمه جدید پرداخته می شود. فضای یادگیری لغات کتاب 504 در اپلیکیشن آموزش زبان تیکا برای شما فراهم شده است که با دو لهجه امریکن و بریتیش میتوانید یادگیری لغات ضروری 504 را آغاز کنید و با اضافه کردن لغات به فلش کارت اختصاصی خود، یادگیری لغات را به نتیجه برسانید.

1100 لغت ضروری

کتاب 1100 واژه ای که باید بدانید (1100 Words you need to know) یکی از شناخته شده ترین کتاب هایی است که در زمینه تقویت دایره لغات زبان انگلیسی منتشر شده است. این کتاب برای زبان آموزانی مناسب می باشد که سطح زبان آنها حداقل متوسط باشد و بخواهند کلمات آکادمیک زبان انگلیسی را یاد بگیرند، کلماتی که در این کتاب آموزش داده می شوند بندرت در زبان های عامیانه استفاده می شوند و بیشتر در متون اکادمیک و رسمی دیده می شوند. خواندن این کتاب به داوطلبان ازمون های آیلتس و تافل نیز توصیه میشود و سطح ان به مراتب از ارشد بالاتر است. کتاب 1100 لغتی که باید بدانید را در 46 هفته دسته بندی کرده است.در این دسته بندی از زبان اموز انتظار می رود روزی 5 کلمه را یاد بگیرند.در این کتاب هر هفته 20 لغت و 4 اصطلاح وجود دارد .کلماتی که آموزش داده می شوند ابتدا در یک متن بکار برده شده اند.زبان آموزان با نصب اپلیکیشن تیکا می توانند لغات کتاب 100 لغت ضروری 1100 words you need to know را فرا بگیرند و با اضافه کردن لغات به فلش کارت اموزشی یادگیری لغات را بصورت خودآموز اغاز کنند.

دانشگاه های برتر جهان

درک فرهنگ تاثیر مثبتی در یادگیری زبان آن کشور دارد، برای آنکه زبانی را بطور کامل یاد بگیرید، باید فرهنگ مردمی که به آن زبان صحبت می کنند را بفهمید و یاد بگیرید که این دو مورد عمیقا به هم مرتبط هستند. بخش آشنایی با دانشگاه های برتر انگلیسی زبان دنیا و استاد های این دانشگاه ها میتواند بخشی از فرهنگ آموزشی کشورهای انگلیسی زبان باشد.

انگلیسی در سفر

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی ست و برای سفر و مهاجرت به هر کشوری به انگلیسی نیاز خواهید داشت.آشنایی با انگلیسی در سفر باعث می شود آمادگی بهتری داشته و در مسافرت و مهاجرت خود داشته باشید. اغلب کسانی که دچار مشکلاتی در زمینه برقراری ارتباط با دیگران هستند و زبان نمی دانند کسانی هستند که تصمیم می گیرند به تنهایی مسافرت کنند و خودشان را توی دردسر بیندازند. در قسمت انگلیسی در سفر تیکا شما با فردی به نام شیما همراه می شوید که مدتی طولانی مشغول به کار بوده و تصمیم به مسافرت می گیرد و بعد از مشورت با دوستان و جستجو در اینترنت ،شهر لندن را بعنوان مقصد انتخاب می کند. شیما در طول مسیر مسافرتش به مکانهای مختلفی می رود و شما در این مسیر با او همراه می شوید تا به نحوه مکالمه در موقعیت های مختلف و لغات مربوطه آشنا شوید . در نهایت با استفاده از توضیحات مدرسین تیکا، مهارت صحبت کردن و مکالمه خودتان را افزایش خواهید داد.

دوره های استاد های برتر تیکا

بسیاری از زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته از ما سوال می کنند که چه دوره فشرده یا تدریس خصوصی برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی بهتر است.در این قسمت بسیاری از اساتید و مدرسین آنلاین آکادمی تیکا دوره های اموزشی و تخصصی آموزش زبان انگلیسی را تهیه کرده اند که در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد که هم در زمینه اتگلیسی عمومی و هم در زمینه آزمون های تافل و ایلتس و همچنین دوره های فشرده آموزش زبان برای مهاجرت، سطح بالاتری دارند.

برنامه روزانه

برای یادگیری یک زبان خارجی، نوشتن برنامه ریزی بر روی کاغذ ساده است ولی همیشه به نظر می رسد که زمان کافی برای انجام برنامه ریزی نداریم.در اپلیکیشن آموزش زبان تیکا با داشتن یک برنامه ریزی روتین یادگیری مانند معلم خصوصی ،این مشکل را حل کنید که باعث می شود شما نظم پیدا کنید.روش آموزشی اپلیکیشن تیکا بر اساس متد یادگیری تکرار فاصله دار می باشد بدین صورت که بعد از اتمام هر درس متد مرور درس برای شما بر اساس فاصله های زمانی تنظیم می شود که تکرار های فاصله زمانی بر اساس عملکرد کاربر در آن درس تنظیم می شود که می تواند متفاوت باشد.

آزمون تعیین سطح هوشمند

تعیین سطح هوشمند چیه؟ هر آموزشگاه زبان یا هر دوره آنلاین معتبری از سوالات تعیین سطح خودش یا سوالات آکسفورد/بریتیش کانسیل استفاده میکند ، اما سوالات سطح بندی تیکا یک فرق اساسی با بقیه موارد دارد. سوالات آزمون تعیین سطح ، سطح بندی شدند تا وقت شما هدر نرود.تو این نوع سطح بندی، فقط درصورتی که جواب های سطح های قبلی رو درست داده باشید می توانید به سراغ سوال های سطح بالاتر بروید که این هوشمندسازی نتیجه خلاقیت تیم محتوا و آموزشی تیکاست.حق انتخاب دادن به کاربرها از اولویت های ماست، برای همین در کنار تعیین سطح هوشمند، دسترسی به تعیین سطح آکسفورد و بریتیش کانسیل رو هم برای شما فراهم کردیم.

آموزش زبان تیکا

نحوه رزرو کلاس در آکادمی تیکا

پس از ساخت یک حساب کاربری به عنوان زبان آموز و و انتخاب زبان مورد نظرتان، لیستی از پروفایل اساتید فعال در آکادمی برای شما به نمایش در خواهد آمد. در کنار پروفایل هر استاد، میتوانید ویدیوی معرفی استاد را تماشا کنید. با کلیک روی پروفایل هر استاد میتوانید توضیحات هر استاد درمورد روش تدریس خود و نوع زبان آموز مورد نظر استاد را بخوانید و شرح سوابق تدریس و مدارک تحصیلی استاد زبان را مشاهده کنید. اگر بر اساس این اطلاعات متوجه شدید استاد مورد نظر خودتان را پیدا کرده اید، میتوانید با کلیک روی گزینه رزرو جلسه آزمایشی و انتخاب تاریخ و ساعت مورد نظر، با استاد خودتان صحبت کنید تا بیشتر با روش تدریس استاد آشنا شوید و درمورد تعداد جلسات و سایر جزئیات کلاس های آینده به توافق برسید. جلسه آزمایشی یک جلسه کوتاه است که معمولا کمتر از 30 دقیقه طول میکشد و شامل تعیین سطح شما توسط استاد منتخب هم میشود.
برخی از اساتید جلسه آزمایشی را به صورت رایگان و سایر اساتید نیز با قیمتی که حداقل 50 درصد از قیمت جلسات اصلی کمتر است برگزار میکنند. در صورتی که برای انتخاب استاد مناسب خودتان به مشاوره نیاز دارید نیز همکاران ما در بخش آموزش همواره پاسخگوی شما هستند.

نحوه برگزاری کلاس آنلاین زبان در آکادمی تیکا

در صورتی که پس از جلسه آزمایشی با استاد مورد نظرتان به توافق رسیدید، میتوانید در تقویم جلسات بعدی را با استاد خود رزرو و هزینه را به صورت اینترنتی پرداخت کنید. دو ساعت قبل از برگزاری هر کلاس، برای شما پیامک یادآوری ارسال میشود. کلاس ها در فضای اسکای روم برگزار میشود، و شما و استاد هر یک با شناسه کاربری یکتای خود به این فضا دسترسی خواهید داشت. از قابلیت های این پلتفرم میتوان به امکان استفاده از تخته هوشمند، به اشتراک گذاشتن فایل های صوتی و تصویری و متنی آموزشی و … اشاره کرد. به علاوه برای حفظ کیفیت تدریس، کلاس ها به صورت دوره‌ای و بدون اطلاع استاد توسط ناظر کیفی بررسی و از نظر کیفی ارزیابی خواهد شد. علاوه بر نظارت مستقیم، امتیاز زبان آموزان به اساتید نیز در امتیاز گرفتن استادها و ارائه مزایای بیشتر به اساتید محبوب و ادامه همکاری با اساتید برتر نقش خواهد داشت.

این بود مروری بر استارت آپ آموزش زبان تیکا امیدوارم که از این مطلب نهایت استفاده و لذت کافی را برده باشید.
.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید0
There are no products in the cart!