تفاوت دسته بندی‌ هزینه دار و پلن عضویت در قالب چارسوق

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا وقتی در سایتی دسته بندی هزینه دار فعال می باشد باید برای پلن های عضویت هم هزینه پرداخت کرد. امروز از سری مستندات تیک4 قصد داریم شما را با تفاوت دسته بندی‌ هزینه دار و پلن عضویت آشنا کنیم. باما همراه باشید.

دسته بندی‌ هزینه دار و پلن ها عضویت

دسته بندی هزینه دار با پلن های عضویت دو امکان مجزایی هستند. که در زیر با تعریف و نحوه فعال سازی این دو امکان آشنا خواهیم شد:

دسته بندی‌ هزینه دار:

دسته بندی های هزینه دار برای ثبت آگهی در یک دسته بندی خاص استفاده می شود؛ مانند پلتفرم های مشابه که کاربر برای ثبت و انتشار آگهی در آن دسته بندی نیاز دارد تا هزینه ای پرداخت کند. که اگر برای دسته بندی ها را هزینه ایی مشخص نشود آگهی به صورت رایگان منتشر می‌شود. اما اگر برای دسه بندی هزینه ایی درنظر بگیرید. کاربر برای انتشار آگهی خود در آن دسته بندی باید هزینه مشخص شده را پرداخت نماید.

  • نحوه فعال سازی دسته بندی هزینه دار

برای فعال سازی این امکان، پس از ورود به پیشخوان وردپرس سایت خود، از قسمت منو راست صفحه بر روی عنوان تنظیمات آگهی کلیک نمایید. تا به بخش مربوط به تنظیمات اگهی هدایت شوید:

دسته بندی‌ هزینه دار و پلن عضویت

سپس در گام دوم از قسمت تنظیمات آگهی عنوان دسته بندی هزینه دار را انتخاب نمایید تا به صورت کشویی در همان صفحه تنظیمات دسته بندی هزینه دار برای شما بازشود:

دسته بندی‌ هزینه دار و پلن عضویت

در گام سوم پس از باز شدن منو کشویی از قسمت دسته بندی، دسته بندی مدنظر خود را انتخاب کنید و از قسمت هزینه مقدار هزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و در آخر برروی اضافه کردن دسته بندی هزینه دار کلیک نمایید:

توجه داشته باشید که
با استفاده این امکان می‌توانید به کلیت یک دسته بندی والد هزینه اختصاص دهید و یا می توانید به یک زیرمجموعه دسته بندی هزینه اختصاص دهید و برای افزودن دسته بندی های والد بیشتر و یا زیرمجموعه های بیشتر می بایست جداگانه برای هر دسته یا زیر مجموعه این امکان را اعمال کنید.

پلن ها عضویت:

پلن های عضویت به این منظور در قالب به وجود آمده اند که بتوانید کاربر را در تعداد ثبت آگهی محدود کنید و از کاربر جهت افزایش تعداد آگهی هزینه ایی دریافت نمایید.

  • نحوه فعال سازی پلن عضویت

برای فعال سازی این امکان، پس از ورود به پیشخوان وردپرس سایت خود، از قسمت منو راست صفحه بر روی عنوان تنظیمات عضویت کلیک نمایید تا به صفحه تنظیمات هدایت شوید:

پس از ورود به صفحه تنظیمات عضویت در بالای صفحه دو عنوان مشاهده می کنید که عنوان سمت راست مربوط به تنظیمات عضویت است.  و عنوان سمت چپ درمورد تنظیمات پلن ها عضویت است که در ادامه این مستند به این موضوع خواهیم پرداخت:

برای اعمال و فعال سازی تنظیمات پلن های عضویت بر روی عنوان تنظیمات پلن های عضویت کلیک نمایید.

سپس پس از کلیک می توانید در قسمت فعال سازی پلن های عضویت بر روی دکمه غیر فعال کلیک نمایید تا به پلن عضویت برای شما فعال شود. پس از فعال نمودن تنظیماتی را مشاهده خواهید کرد که در زیر تمامی قسمت های این تنظیمات را به شما معرفی میکنیم:

تفاوت دسته بندی‌ هزینه دار و پلن ها

بخش اول، تنظیمات کاربران عضو (بدون پلن عضویت)

  • تمام اعضا امکان مشاهده اطلاعات تماس را داشته باشند:

با فعال نمودن این بخش کاربر پس از ثبت آگهی و انتشار آگهی توسط مدیر، اطلاعات تماسی که کاربر در فیلد ها ثبت نموده است برای همه اعضا سایت نمایش داده خواهد شد. در صورت برداشتن تیک اطلاعات  تماس کاربران مشاهده نخواهد شد.

  • تمام اعضا امکان ثبت آگهی را داشته باشند:

با فعال نمودن این بخش همه کاربرانی که در سایت عضو هستند می توانند بدون داشتن پلن عضویت آگهی ثبت نمایند.

  • تمام اعضا امکان پروفایل را داشته باشند:

با فعال نمودن این بخش کاربران میتوانند اطلاعات و پروفایل خود را کامل کنند. ولی در صورت برداشت این تیک دیگر کاربران نمیتوانند اطلاعات و پروفایل خود را پس از عضویت تغییر و تکمیل کنند.

تفاوت دسته بندی‌ هزینه دار و پلن ها

بخش دوم، تنظیمات پلن‌ها

در این قسمت شما می توانید پلن های عضویت دلخواه خود را اعمال کنید، برای این کار فقط کافیست بر روی افزودن پلن جدید کلیک نمایید تا تنظیمات پلن جدید برای شما به صورت کشویی باز شود:

در قسمت اول باید نام پلن، توضیحات پلن و هزینه پلن را مشخض نمایید:

دومین قسمت تنظیم پلن عضویت از شما می خواهد مشخص کنید که آیا کاربر یک بار مجاز به استفاده از پلن رایگان باشد و یا هر چقدر که بخواهد می تواند از آن پلن استفاده کند. که برای فعال نمودن یکبار استفاده از پلن رایگان می توانید تیک را فعال نمایید.

دسته بندی‌ هزینه دار و پلن عضویت

در سومین قسمت تنظیمات پلن های عضویت شما می توانید مدت زمان، تعداد مجاز ارسال آگهی را مشخص نمایید.

  • مدت زمان پلن:

در این قسمت شما می توانید تعداد روز  و مدت زمان فعال بودن پلن را مشخص نمایید که به صورت پیش فرض این مدت زمان روی سی روز مشخص شده است( در صورت خالی گذاشتن این بخش مدت زمان 30 روز است). اما اگر بخواهید تعداد و یا مدت زمان بیشتر یا کمتری را مشخص نمایید در باکس مربوط تعداد روز را اعمال نمایید؛ به طور مثال اگر در باکس 20 بنویسید مدت زمان پلن 20 روزه می شود.

  •  تعداد مجاز ارسال آگهی:

شما میتوانید تعداد مجاز ارسال آگهی را مشخص نمایید فقط در نظر داشته باشید اگر در باکس مخصوص تعداد مجاز 0 قرار دهید به این معناست که کاربر هر چقدر آگهی ثبت نماید تعداد مجاز آگهی پلن آن به پایان نمی رسد اما اگر تعداد مجاز به طور مثال 5 قرار دهید، کاربر فقط تا 5 آگهی مجاز است از این پلن استفاده نمایید و برای آگهی بیشتر باید دوباره پلن خود را تمدید نماید.

دسته بندی‌ هزینه دار و پلن عضویت

در بخش آخر تنظیمات شما می توانید با افزودن کد SKU برای اپلیکیشن منتشر شده خود در بازار پلن عضویت قرار دهید. که کاربر بتواند برای خرید پلن عضویت در اپلیکیشن به راحتی اقدام نماید.

نکته بسیار مهم:

پس از اعمال تنظیمات در بخش های دسته بندی هزینه دار و پلن عضویت بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید و تا تغییرات و تنظیمات شما اعمال شود.

امیدواریم از مستند دسته بندی‌ هزینه دار و پلن عضویت بهره کافی را برده باشید.

به این آموزش چه امتیازی می‌دهید؟

سوال خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Shopping cart
محصولی در سبد خرید شما وجود ندارد.
question