وب معنایی چیست؟

وب معنایی چیست؟

وب معنایی یک چارچوب مشترک فراهم می آورد که اجازه می دهد داده ها به اشتراک گذاشته شوند و در سراسر مرزهای کاربردی، اقتصادی و اجتماعی دوباره استفاده شوند. این واژه توسط تیم برنرزلی، مخترع وب گسترده جهانی و گرداننده w۳c، ابداع شد که هم اکنون بر توسعه استانداردهای…

ادامه مطلب

مدل سازی فرایندهای کسب و کار

مدل سازی فرایندهای کسب و کار

فرآیندهای کسب و کار از فعالیت های هماهنگ اجرا شده که برخی از اهدف کسب و کار را مورد توجه قرار می دهند تشکیل شده است. فعالیت؛ عمل یا کاری است که از طریق فرآیندهای کسب و کار انجام می شود. این فعالیت ها که به صورت هماهنگ اجرا می شوند، می توانند فعالیت های سیستم…

ادامه مطلب

تفاوت‌های رزومه و CV و مهارت های رزومه نویسی

با افزایش سطح علمی پژوهشگران ، محققان و دانشجویان ایرانی ،کشورهای خارجی تمایل به جذب این نیروها پیدا می کنند. در راستای عزیمت دانشجویان و افراد جویای کار به کشورهای خارجی نیاز به ارسال مدارکی است که معرف فرد می باشد. یکی از اهداف گروه دسته بندی و ارائه این مشخصات فردی به صورت (Resume (CV است.

ادامه مطلب

چرا همه شرکت ها باید یک وب سایت داشته باشند ؟

امروزه اکثر شرکت ها برای جستجوی کارپردازان خود از اینترنت استفاده می کنند. در صورتی که علی رغم رقبایتان، شما مالک یک وب سایت جهت معرفی کسب و کار خود نباشید، رقبای شما موفق به کسب مزیت رقابتی شده و به احتمال زیاد بر کسب و کار شما مسلط خواهند شد. بنابراین، نباید بیش از این وقت را تلف کنید. باید با معرفی اینترنتی خود به مشتریان جدید دست پیدا کنید.

ادامه مطلب

چرا کسب و کار شما به وب سایت نیاز دارد ؟

برخلاف دفتر شرکت شما که ممکن است از ساعت ۸ الی ۵ ، روزهای دوشنبه تا جمعه باز باشد، وب سایت شرکت شما ۲۴ ساعته و تمامی ۳۶۵ روز سال باز است. تقسیم بندی های زمانی متفاوتی در سراسر دنیا وجود دارد که ممکن است روی کسب و کار شما تاثیر بگذارد. به همین دلیل مراجعه به وب سایت دسترسی زمانی را برای هرکس در هرجای دنیا آسان و راحت تر می سازد.

ادامه مطلب

مفاهیم اولیه وب

وب شبکه ای است متشکل از تمامی کامپیوترهای دنیا، شبکه ای از شبکه ها.
اینترنت، وب، WWW ، web یا World Wide Web همگی یک چیزند.
تمامی کامپیوترهای وب میتوانند با هم ارتباط داشته باشند.
کامپیوترهای موجود در وب با کمک استاندارد ارتباطی یا پروتوکل HTTP با هم ارتباط برقرار میکنند .

ادامه مطلب